Segregacja odpadów może być dziecinnie prosta

„Kosz na śmieci swantje ma co prawda dużą klapę, ale mimo to wygląda całkiem zgrabnie. Myślę, że będzie pasował do naszego mieszkania.” Kiedy Karo usłyszała te słowa od swojego ukochanego, przez chwilę była nieco zazdrosna. Ale wtedy pokazał on jej zestawy koszy na śmieci marki keeeper. Stało się jasne, że z tym nowym członkiem rodziny wcale nie trzeba bać się segregacji śmieci – co więcej, właśnie po to on jest. Z praktycznymi pojemnikami, koszami i innymi produktami marki keeeper, segregacja śmieci będzie przebiegała czysto, a nawet może sprawiać przyjemność.

nasz zespół ds. segregacji odpadów

swantje zbiera odpady bio, a magne – odpady nienadające się do recyklingu: segregacja śmieci z wykorzystaniem produktów keeeper jest intuicyjna – i w domu, i w pracy.

Nie ma w tym nic dziwnego: produkty keeeper zostały zaprojektowane przede wszystkich z myślą o ludziach, którzy przechowują i przenoszą różne rzeczy, dbają o świeżość żywności, uwielbiają kolekcjonować i zbierać różne przedmioty. Jednak prawdziwy keeeper to także pojemnik na odpady. Aby zadbać o możliwie przyjazną środowisku utylizację odpadów, warto pamiętać o tym, że: porządek to połowa życia. Gazety na makulaturę, plastikowe opakowania do żółtego worka, a obierki do pojemnika na bioodpady – wszystko da się posegregować z dbałością o czystość, z miłości do środowiska!

jakiego kosza na śmieci potrzebuję?

Oczywiście również w segregacji śmieci liczy się wielkość! Ale: „im większy pojemnik, tym lepszy” nie jest tutaj dobrą radą. Być może osoby żyjące w dużym domu, szybko pożałują zakupu małego kosza na śmieci o pojemności 30 litrów, jednak za duży kosz może sprawić, że będziemy go rzadko opróżniać, a to sprzyja uwalnianiu się nieprzyjemnych zapachów w kuchni. W gospodarstwach domowych do trzech osób zwykle wystarcza pojemność 10–30 litrów, rodziny czteroosobowe powinny raczej wybrać kosz o pojemności 30–40 litrów, a w gospodarstwach liczących pięć osób lub więcej najlepiej sprawdzi się kosz na śmieci o pojemności 40–60 litrów. Na szczęście mamy dostateczny wybór produktów.

Co więcej, wskazówki dotyczące idealnej wielkości pojemnika na odpady dotyczą wyłącznie odpadów kuchennych. W łazience najlepiej sprawdzi się kompaktowy model o pojemności do 10 litrów. W gabinecie i sypialni zwykle wystarcza pojemność 30 litrów. Radzimy: wybieraj mądrze!

eksperci ds. segregacji odpadów

Naprawdę zależy Ci na czystości i wielofunkcyjności i chcesz wnieść chociaż niewielki wkład w ochronę środowiska? Pojemnik na odpady kuchenne z dwiema przegródkami i pedałem do otwierania pojemnika będzie dla Ciebie najlepszym wyborem. Modele torge i gunnar umożliwiają osobną segregację bioodpadów i odpadów zmieszanych. Wyraźna zaleta: nie musisz otwierać kosza ręką, a szczelne pokrywy utrzymują nieprzyjemne zapachy pod kontrolą.

wiosenne porządki w 7 krokach

wiosenne porządki w 7 krokach

Po długiej zimie wiosenne porządki są nie tylko starym zwyczajem, ale także przywracają strukturę w gospodarstwie domowym. Szafy, podłogi i okna potrzebują dobrego czyszczenia. Wiosenne porządki nie oznaczają tylko sprzątania, ale także porządkowania i segregowania. Pościel zimową, ubrania zimowe itp. można ponownie schować do pudeł.

read more
Trend w utrzymywaniu porządku: metoda KonMari

Trend w utrzymywaniu porządku: metoda KonMari

To istne szaleństwo obiegło cały świat! To, co kiedyś było uważane za drobnomieszczańskie zajęcie, dzisiaj jest na topie: sprzątanie, porządkowanie, aż po minimalizm. Metoda KonMari, 30-dniowe wyzwanie, „Death Cleaning” – te i inne metody stają się coraz bardziej...

read more
5 zasad utrzymywania porządku w domu

5 zasad utrzymywania porządku w domu

To nic strasznego, że nie lubisz sprzątać. Nikt nie lubi. Brak opowiedniej organizacji może jednak sprawić, że bałagan w naszym domu stanie się w końcu nie do opanowania. (iStock.com/gilaxia) dzięki kilku podstawowym zasadom możesz z łatwością utrzymywać stały...

read more